cs en fr de pl fi it es pt
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA

Co je Krav Maga

Krav Maga v hebrejštině znamená boj zblízka. Můžeme ho rozdělit na dvě základní kategorie.


Sebeobrana

To je hlavní podstata Krav Maga. Obsahuje spoustu technik, které mají za cíl umožnit osobám ubránit se před útokem, minimalizovat zranění a překonat útočníka. Tato část technického programu Krav Maga zahrnuje základní pohyby obrany před různými druhy útoků; ať už útočníkem ozbrojeným nebo beze zbraně a v různých pozicích: stojící, sedící, klečící nebo ležící.Boj zblízka

Tohle už je více propracovaný systém Krav Maga. Učí, jakým způsobem neutralizovat protivníka rychle a efektivně. Slučuje elementy skutečného boje: taktiku, úniky, finty, připojení různých úderů, psychologické aspekty boje, apod. Tyto elementy rozvíjené na trénincích dovolují získat odolnost a kontrolu v případě přímého ohrožení.Proč trénovat systém Krav Maga

Krav Maga vznikla v důsledku historických skutečností, kdy měla umožnit mladým Židům žijícím v Československu bránit se před útoky a agresí zfanatizovaných fašistických gangů. V dnešní době v České republice naštěstí nemusíme trénovat Krav Maga za účelem boje o přežití nás nebo našich nejbližších. Tohle je komfort, který spousta lidí nedokáže ocenit, přesto, že to nic nestojí. V dnešní době trénujeme Krav Maga pro pocit bezpečí, zdraví, duševní odpočinek – je to výborný funkční trénink. Odpočinete si, zasportujete, zlepšíte fyzickou kondici a hodně se naučíte. Budujeme v sobě potenciál pro prožití zdravého a kvalitního života. To je poslání Krav Maga – je to způsob života – cesta. Pro lidi, kteří přicházejí do našich oddílů, je Krav Maga ideální způsob, jak získat skvělou kondici, rozvíjet se a realizovat se. V našich oddílech panuje skvělá atmosféra, laskavost, přátelství a vzájemná podpora. Jsou tu lidé, kteří mají aktivitu raději než jen pasivní vysedávání u televize nebo počítače. Hledat přátele jde i jinak, než jen na obrazovkách telefonu, nebo na sociálních sítích. Přátele v našich oddílech jsou skuteční, mohou se vás dotknout, obejmout, fandit, nejsou pouze virtuální. Tréninky v našich oddílech jsou koncipovány tak, aby u účastníků došlo postupnému budování síly, vytrvalosti, flexibility a ohebnosti těla v závislosti na jejich vlastním cítění. To vše činí systém Krav Maga komplexní jak v sebeobraně, tak i v běžném životě. Krav Maga je rovněž cestování, poznávaní nových míst a přátel s mnoha zemí. Toto naše federace umožňuje. Evropská Federace Krav Maga Richard Douieb je největší federací na světě co do počtu registrovaných členů.


Vzdálenost od útočníka a čas na obranu

Obojí má zásadní význam v sebeobraně. Ve většině případů máme kvůli krátké vzdálenosti od útočníka málo času na obranu. Krav Maga je proto vytvořená z jednoduchých a úsporných rychlých pohybů. To umožňuje využít maximální energii během boje. Rovněž, jednoduchý pohyb je rychlý, a to je obzvlášť důležité jste-li od útočníka pouze ve velmi krátké vzdálenosti.


Krav Maga a sport

Krav Maga není sport. Není proto svázána žádnými sportovními pravidly. Právě proto se jedná o nejefektivnější způsob sebeobrany, u kterého je účinnost a funkčnost důležitější než estetika a ladnost pohybů. Během tréninků se snažíme vycvičit účastníky v dobré bojovníky, kteří dokážou těžit ze své dovednosti, pokud je to nezbytně nutné.