cs en fr de pl fi it es pt
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA

FEKM RD - Richard Douieb


FEKM

Evropská Federace Krav Maga Richard Douieb
Federation Europeenne de Krav Maga

www.krav-maga.net

Organizace založena v roce 1997 z iniciativy Richarda Douieba, který na žádost Imiho Lichtenfelda otevřel v roce 1987 první školu Krav Maga v Evropě a to ve Francii. Z počátku škola sdružovala skupinu lidí zapálených do techniky přímého boje. Časem se však stal tento systém tak populární, že ho začali využívat elitní policejní a vojenské jednotky jako GIGN nebo RAID.

FEKM je největší sdružení registrovaných členů trénujících systém Krav Maga na světě. Díky profesionalitě a neustálému zlepšování technického programu, ale i díky přístupu Richarda Douieba, jako prezidenta Evropské federace, se tato nadále rozrůstá. Organizační rozvoj jde ruku v ruce s trvalým souladem principů efektivity a morálky odkazů Imiho Lichtenfelda.

V současné době FEKM spojuje 13 zemí, z toho 12 na území Evropy (Polsko, Německo, Belgie, Španělsko, Finsko, Francie, Velká Británie, Itálie, Lucembursko, Norsko, Portugalsko, Švýcarsko, Česká republika) a v Kanadě. Samotná Francie má více než 200 klubů. Počet aktivních členů přesáhl 20 000.

Richard Douieb


Richard Douieb je výjimečná osobnost - černý pás v ju-jitsu, mistr v boxu, certifikovaný trenér a učitel tělesné výchovy jak v Izraeli, tak ve Francii. Bývalý trenér elitní speciální jednotky francouzké GIGN a nakonec i mistr Krav Maga s 6 Dargou- výkonnostním stupněm a prezident a zakladatel FEKM.

Narodil se v Jeruzalémě v roce 1956. Avšak do svých 16-ti let žil ve Francii. Jako mladý trénoval gymnastiku a plavání, ale v 17-ti letech se vrátil do Izraele a začal výcvik bojových umění (box a karate).

Richard působil u izraelské armády u speciální jednotky bojových potápěčů (obdoba amerických SEALS) a má za sebou několik desítek bojových misí. Na poslední z nich byl vážně zraněn, což si vyžádalo roční rekonvalescenci.

Poprvé se setkal se systémem Krav Maga jako veterán zvláštní jednotky izraelské armády, kde ho fascinovala jeho jednoduchost a efektivnost.

Ve věku 23 let dostává z rukou Imiho Lichtenfelda diplom vojenského instruktora Krav Maga. Po návratu do Francie Richard trénuje několik druhů bojových umění ( ju-jitsu, judo, muaiTai, kickbox). V roce 1993 získal titul mistr Francie v kickboxu.

Po 15-ti letech intenzivního tréninku byl úředně pověřen Imi Lichtenfeldem k rozvoji a propagaci systému Krav Maga v Evropě.

V roce 1997 založil vlastní organizaci Evropské federace Krav Maga v Paříži. Richard Douieb se stal učitelem francouzských speciálních policejních jednotek. Systém Krav Maga se díky němu učí studenti v celé Evropě. Je zakladatelem a prvním propagátorem systému Krav Maga v Evropě.