cs en fr de pl fi it es pt
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA
KRAVMAGA-TEAM.CZ
ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA
Aleš Kolařík
Prezident federace
Aleš Kolařík trénuje v těchto klubech:

Instruktor - MONITOR cert.no. 2019-M755
Technický stupeň II. Darga - Black Belt / FEKM
Military instruktor FEKM cert. č. III/0027/2019


Ke sportu mě přivedl můj otec, který byl vynikající zápasník. Od svých šesti let závodně zápasím za ostravský klub TJ Sokol Vítkovice. Od této doby jsem byl doposud 16x mistrem republiky v zápase volným stylem v družstvech. V jednotlivcích jsem na mistrovství. České republiky byl několikanásobný medailista. 

Po základní vojenské službě jsem nastoupil do ozbrojených složek VSČR . Zde jsem po dlouhých devět let působil jako instruktor zásahových jednotek VSČR. Mou specializací byla sebeobrana, vedení boje zblízka včetně provádění služebních zákroků, střelba. Jako instruktora sebeobrany mě školil JUDr. Zdeněk Náchodský - legenda Československé sebeobrany. Kolem roku 2003 jsem dostal pozvánku reprezentovat Českou republiku na mezinárodním semináři bojových umění a sebeobrany v Polsku. Těchto seminářů jsem se účastnil až do roku 2017. Tyto čtyřdenní semináře byly ojedinělé v tom, že byly určeny jen pro ozbrojené složky. Účastnili se ho ti nejlepší instruktoři z Izraele, Francie, Ruska, USA, Polska, Belgie, Slovenska, Litvy a dalších zemí. Na tomto semináři jsem čerpal dovednosti a zkušenosti téměř 15 let. Na těchto seminářích jsem se seznámil se svým kamarádem Martinem Kaptaczem. Ten mě přivedl v roce 2011 do STOWARZYSZENIA KRAV MAGA - POLSKA na můj první seminář KRAV MAGA v polské Radomi, vedený Stevem Schmitemm (6Darga/6DAN Krav Maga).

Technický program a vynikající polští instruktoři Evropské Federace Krav Maga - Richard Douieb - to mě tak zaujalo, že jsem začal pravidelně od roku 2011 dojíždět na semináře do sousedního Polska. Navíc jsem po práci mezi svými tréninky dojížděl do 150 km vzdáleného Myszkova, kde jsem trénoval s Martinem Kaptaczem. V mezidobí jsem absoloval instruktorský kurz pod vedením tehdejších lídrů SKMP Wlodzimierzem Kopciem a Petrem Tarnawskim. Následně jsem založil Ostravský klub KRAVMAGA-TEAM.CZ.

Z tohoto klubu později vznikla česká federace, na základě dohody a udělení licence pro Českou republiku s prezidentem a zakladatelem evropské federace Richardem Douiebem. Na této dlouhé cestě KM jsem měl štěstí, že jsem mohl trénovat s instruktory jako je Richard Douieb, Steve Schmitt, W.Kopiec, P. Lizak, P. Tarnawski, K. Bieniak, M. Kaptacz, A. Grejner, P. Marek, kteří patří ke špičce KM v Evropě. Dále jsem jezdil trénovat na mezinárodní stáže bojového systému COMBAT 56 založený mým dlouholetým kamarádem mjr. Arkadiuszem Kupsem. Milan Hemza - to byl můj trenér zápasu od mládežnických let, současně reprezentační trenér zápasu volného stylu. A musím zmínit i trenéra vítkovického boxu Františka Šrubaře, který vychoval řadu reprezentantů a mistrů republiky. Všem trenérům a kamarádům, se kterými jsem trénoval a nezmínil jsem je, tak se moc omlouvám :). Jako např. Peter Svat, Ivoš Chrastina, Leszek Koltun, Milan Takáč, Martin Sláma, Roman Micka, Honza Hrnčárek, Petr Schlossarek, René Hein, Zdeněk Kowalik, a … :). Každý do toho našeho soukolí něco přinesl. Tak všem moc velké díky, chlapci.

Tímto bych své povídání ukončil, raději trénuji, než povídám. Ale ještě jedno vzpomenu - nikdo není vševědoucí a člověk se musí pořád učit, na počátku jsem taky měl problém s kotoulem :).

Zvu Vás na naše tréninky do naší české federace KRAVMAGA-TEAM.CZ,z.s.